Sekretariat | +48 16 678 32 59 | sekretariat@pwik.przemysl.pl

Telefon alarmowy

Zgłoś awarię

994

Dostarczamy wodę i odbieramy ścieki
już od ponad 100 lat

Trwa dezynfekcja Przemyśla

W Przemyślu taka akcja prowadzona jest na najszerszą w regionie skalę. Specjalistyczne ekipy pojawiły się na najbardziej uczęszczanych chodnikach i przejściach dla pieszych.

Od 31 marca trwa odkażanie miejsc publicznych w których najczęściej przebywają mieszkańcy. Akcję rozpoczęto od dezynfekcji przystanków autobusowych przez pracowników Przemyskiej Gospodarki Komunalnej. Zajęli się oni także targowiskami. Zespół MZK odkaża autobusy. W Przemyślu dezynfekowane są miejsca publiczne w których najczęściej przebywają mieszkańcy.

W dniu 31 marca odkażanie naszego miasta przeprowadziła ekipa Przemyskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji  Sp. z o.o.

                                  

W dniu 1 kwietnia pracownicy Przemyskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. wraz z pracownikami Przemyskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji kontynuowali odkażanie terenów najczęściej odwiedzanych przez mieszkańców. Po przejściach dla pieszych przyszedł czas na główny trakt w centrum Starego Miasta a więc ulice Kazimierza Wielkiego, Franciszkańską, Plac Niepodległości i Rynek. Dezynfekowane są kosze na śmieci, ławki i poręcze. Dezynfekowane są również ławki znajdujące się przy Wybrzeżu Jana Pawła II.

                  

                             

                 

                        

 

Dezynfekcja przestrzeni publicznych nie jest jednorazową akcją i będzie kontynuowana w najbliższych dniach - w miarę posiadanych środków odkażających. Pomimo wprowadzenia ograniczeń, które zakazują gromadzenia się w miejscach publicznych są to działania niezbędne i ograniczające zagrożenie zakażeniem się. Możemy je prowadzić m.in. dzięki współpracy z przemyską firmą Sanwil Polska Sp. z o.o., która przekazała atestowane płyny odkażające na potrzeby miasta. 

Jeszcze kilka nowych zdjęć

                                    

 Linki do artykułów informujących o dezynfekcji naszego miasta:

przemysl.pl - Kontynuujemy dezynfekcję w mieście  

przemysl.pl - Zwiększamy obszar dezynfekowanych miejsc w Przemyślu   

zycie.pl - Trwa dezynfekcja Przemyśla   

eska.pl - Przemyśl: obszar dezynfekcji zwiększony   

 

 

Data ostatniej modyfikacj: 2020-04-03 13:25:03